8/13/2013

ORANGEY ORANGE


                  Yazın en havalı renklerinden olan turuncu bu sonbaharda da karşımıza çıkıyor. 2013/14 Sonbahar/Kış defilelerinde ruj ve göz farlarında oldukça sık kullanıldı. Bu rengin kullanan kişilerde inanılmaz bir ışıltı yarattığı kesin! Havalar kapalı diye koyu renklere bürünecek değiliz, turuncu bu sezon da içimizi ısıtacak!
We will see orange, one of the coolest colour of summer, also in this autumn so much. Orange was used quite often in lipstick and eyeshadows in A/W 2013/14 runways. There is no doubt that this colour add an amazing sparkle to those who use it. We won't use dark colours because of bad wheather, orange will warm up our souls in this season.


         Göz farlarında turuncu tonlarını hep sevmişimdir ama bu kadar parlak tonlara alışabilecek miyim bilmiyorum. Sade kıyafetler tercih ettiğiniz günlerde gözünüzde kullanacağınız parlak turuncu bir eyeliner hemen havanızı değiştirecek. Eğer o kadar cesur olamam diyorsanız turuncu tonlarında ışıltılı ya da mat turuncu farlar da gününüzü kurtarabilir.
I always like orange eyeshadows but I'm not sure about getting use to bright tones of it. You can use bright orange eyeliner when you wear simple clothes in order to add some glamour to your outfit. If you are not brave enough, you can use shinny or matte orange eyeshadows, they could also save your day. 


Turuncuyu belki de en rahat kullanabileceğimiz ürünler ise rujlar. Tamamen siyah giyindiğinizde, hiç makyaj yapmadığınızda ya da yüzünüzde biraz renk istediğinizde parlak renklerde bir ruj havamızı değiştirip kendimizi iyi hissetmemizi sağlar. Defilelerde kullanılan bu turuncu rujlar umarım sonbaharda size de ilham verir.
Orange lipsticks may be the most suitable ones for everybody. They can make you feel good and colourful even without no make up or when you wear full black. I hope these runway pictures with orange lips will inspire you in autumn.


Uzun zamandır aradığım bir turuncu tonu vardı ve sonunda Flormar'da buldum. Rujlarda farklı renkler kullanmayı çok seviyorum. Yoğun ve koyu bir turuncuyu kullanmaktan çekinsem de bu daha açık ve canlı tona bayıldım. Kullanımı ve sürüşü oldukça rahat, ayrıca kalıcılığı da çok iyi. Flormar Long Wearing serisindeki bütün renkler çok hoş ama en güzeli bu, numarası ise L14.
Turuncu trendle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
I've been looking for a tone of orange and finally found it in Flormar. I like using different colours of lipsticks. Although I avoid using dark and intense orange, I really love this bright and light tone. It's so comfortable to use and apply, and also it has a very good persistance. All lipsticks in Flormar Long Wearing serial have attractive colours but I love this one, number L14. 
What do you think about orange?

2 yorum:

 1. Turuncu çok kullanışlı olmamakla birlikte yakışana gerçekten yakışıyor.
  sevgiler.

  http://thelifebyhulik.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen ama farklı tonları denemekte fayda var , teşekkürler :)

   Sil

Thanks for your comments.