9/22/2017

TOMMY HILFIGER SONBAHAR 2017 TOMMYNOW DEFİLESİ “ROCKCIRCUS” BACKSTAGE


Tommy Hilfiger, moda, müzik ve eğlenceyi buluşturan TOMMYNOW “Gördüğünü Al” deneysel defilesini “ROCKCIRCUS” temasıyla Londra’da, ikonik konser mekanı Roundhouse’ta gerçekleştirdi. Küresel marka elçileri Gigi Hadid ve The Chainsmokers’ın da katıldığı defilenin backstage’i oldukça renkliydi.Dünyaca ünlü marka Tommy Hilfiger, moda, müzik ve eğlenceyi buluşturan, yüksek enerjili TOMMYNOW deneysel defilesini bu kez “ROCK CIRCUS” temasıyla gerçekleştirdi. Tommy Hilfiger’ın rock-and-roll sevgisinden ilham alan defile, bir doz ihtişam ve nostaljiyle yeni ve farklı bir bakışı birleştirdi. Markanın üçüncü sezon içi defilesi olan Sonbahar 2017 TOMMYNOW, Londra Moda Haftasının kapanışında, 19 Eylül 2017 Salı günü, saat 19.00’da, şehrin rock tarihinin kalbindeki ikonik konser mekânı Roundhouse’ta düzenlendi. İlk iki TOMMYNOW defilesinin başarısının ardından, Sonbahar 2017 etkinliği, TOMMY HILFIGER’ın imzası haline gelen “Gördüğünü Al” formatını daha ileriye taşıdı. TOMMYNOW kapsamında ilk kez hem erkek, hem kadın giyim koleksiyonları ve üçüncü TommyXGigi kapsül koleksiyon yer alırken podyuma çıkan görünümlerin tamamı, 70’den fazla ülkedeki anında alışveriş yapılabilen kanallardan oluşan bir ekosistem aracılığıyla satışa sunuldu.SONBAHAR 2017 KOLEKSİYON AÇIKLAMASI
Bu sezon Tommy Hilfiger çığır açan TOMMYNOW moda deneyimini uluslararası arenaya çıkararak TOMMY HILFIGER, TOMMYXGIGI, HILFIGER COLLECTION ve HILFIGER EDITION koleksiyonlarını bir arada, efsanevi bir sahnede sunuyor.

Sonbahar 2017 koleksiyonunda 90’ların mirasının kuralları bozan yorumları öne çıkıyor. Gençlik kültürü ve grunge ile kolejli stillerin buluştuğu modern bir Amerikan tarzı vizyonumuz bu. Gelenekselin sokak stiliyle yorumlanması, fark yaratan ekoseler, beklenmedik orantılar, sportif çizgi koleksiyonu özetliyor.

Podyumların eskiden kalma kurallarını bozmayı sürdürüyor, gücünü artırılmış gerçeklikten alan yeni TOMMYNOW SNAP uygulaması dahil en ileri dijital teknolojilerle yeni koleksiyonlarımıza anında erişim veriyoruz.
ROCK CIRCUS’a hoş geldiniz.

KOLEKSİYONLAR
TOMMYNOW “ROCKCIRCUS” kapsamında Sonbahar 2017 TommyXGigi kapsül koleksiyonun küresel lansmanı da gerçekleşti. Giyim, ayakkabı, aksesuar, gözlük, saat ve parfüm dahil TOMMY HILFIGER kadın koleksiyonları için küresel marka elçiliğini Gigi Hadid üstleniyor. Kural tanımaz bir tutumu feminen bir yorumla harmanlayan TommyXGigi koleksiyonu, Gigi’nin benzersiz ve çabasız stiliyle Tommy’nin rock-and-roll sevgisini bir araya getiriyor.
Kadın giyim koleksiyonu Hilfiger Collection ve Tommy Hilfiger’ın erkek giyim mirasına saygı duruşunda bulunan Hilfiger Edition koleksiyonları ilk defa TOMMYNOW kapsamında birlikte podyuma çıktı.ROCKCIRCUS
Moda tutkunları, basın mensupları, buyer’lar, VIP konuklar ve influencer’lar dahil 2.000’den fazla misafir, ilham veren, beklenmedik moda deneyimlerinin keyfini çıkarmaya davet edildi. ROCKCIRCUS Pop-up mağazadan podyuma çıkan görünümleri satın alma imkanı bulan misafirler, sadece bir geceliğine sunulan TOMMYNOW konser ürünlerini inceledi ve True Vintage’da TOMMY HILFIGER klasiklerini keşfetti. Ayrıca TommyXYou Lab’de favori ürünlerini kişiselleştirme ve ROCKCIRCUS Records’ta Tommy’nin en sevdiği müzikleri satın alma fırsatına da sahip oldular.

Defilenin finalinde sahne modern bir sirk gösterisine dönüştü ve İngiltere’nin önde gelen çağdaş sirk grubu NoFit State atletik bir performans sundu. Eklektik grubun “ROCK CIRCUS” terimine yeni bir anlam kazandırmasının ardından sahne alan The Chainsmokers, özel bir performansla TOMMY HILFIGER erkek giyim koleksiyonlarının küresel marka elçileri olmalarını kutladı.DİJİTAL TİCARET
TOMMYNOW platformu, yeni teknolojilerin test edildiği, geliştirildiği ve Tommy Hilfiger faaliyetlerine entegre edildiği bir inovasyon merkezi niteliğinde. TOMMY HILFIGER, 2017 Eylül’ünde podyumu TOMMYNOW defilesiyle dışarıya çıkaran ilk moda markası oldu ve bunun için kreatif dijital prodüksiyon şirketi MediaMonks ile birlikte geliştirilen Artırılmış Gerçeklik’ten (AR) yararlandı. Tüketiciler, 3D görüntü tanıma özellikli ticaret uygulaması TOMMYNOW SNAP’i kullanarak defile sırasında alışveriş yapma deneyimlerini yeni seviyelere çıkarabiliyor, Sonbahar 2017 koleksiyonlarından temel görünümleri derleyebiliyor ve özel bir AR defilesinde seyredebiliyor ve favorilerini tommy.com’dan satın alabiliyor. Önde gelen görüntü arama teknolojisi şirketi Slyce ile işbirliği içinde 2017 İlkbahara sezonunda lansa edilen uygulama, daha da geliştirilerek şimdi tüm küresel TOMMY HILFIGER koleksiyonlarını içeriyor. Bu entegre e-ticaret platformu, ABD, İngiltere, Almanya, İsviçre, Fransa, Hollanda, Belçika, İspanya, İtalya, Rusya, İsveç ve Danimarka’daki tüketicilere iTunes Store aracılığıyla sunuluyor.
Sonbahar 2017 koleksiyonları, markanın küresel toptan satış ağı, kendi perakende mağazaları, tommy.com, sosyal medya ve chatbot’lar aracılığıyla satın alınabiliyor. TOMMY HILFIGER, 2016 Sonbaharında yapay zeka destekli konuşan ticaret robotunu lanse eden ilk marka oldu. Facebook Messenger için msg.ai şirketiyle işbirliği içinde geliştirilen konuşan robot uygulaması TMY.GRL, 2017 İlkbaharında evrim geçirerek türünün tek örneği, yapay zeka destekli bir stil danışmanına dönüştü ve tüketici yolculuğunu daha kişisel hale getirdi. Bu sezonun yeniliği olan TMY.BOY ise tüketici tercihlerine ve okazyona göre HILFIGER EDITION koleksiyonundan görünüm tavsiyeleri oluşturuyor.MODELLER
Defilenin açılışını uluslararası süper model Gigi Hadid yaparken podyuma çıkan diğer top modeller arasında Bella Hadid, Anwar Hadid, Devon Windsor, Hailey Baldwin, Joan Smalls, Sara Sampaio, Jourdan Dunn, Georgia May Jagger, Lucky Blue Smith ve Presley Gerber de vardı.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Thanks for your comments.