3/15/2016

MERCEDES BENZ FASHION WEEK ISTANBULHazırgiyim ve moda endüstrisinden birlik mesajı

Ankara’da yaşanan elim olayın ardından tüm Türkiye bir kez daha kenetlenirken, hazır giyim ve moda endüstrisinin en önemli uluslararası organizasyonları olan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul (MBFWI) ve The Core İstanbul’da showroom ve defileler planlandığı gibi devam edecek. MBFWI resmi takviminde yer alan eğlence içerikli diğer tüm aktiviteler ise iptal edildi.

İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİBModa Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA)’nin önemli destekleri ve işbirliğiyle düzenlenen, tasarım, üretim ve ihracatın lokomotifi, uluslararası iki büyük organizasyon MBFWI ve The Core İstanbul, tüm paydaşlarıyla birlikte Türk moda endüstrisinin ortak hedeflerine 15-19 Mart tarihleri arasında yürümeye devam edecek. Bu çerçevede yapılan ortak açıklamada:
" Yüzbinlerce çalışanımız ve 20 milyar dolara koşan ihracatımız ile bugün her zamankinden daha fazla arzu ile tasarım, üretim ve ihracata odaklandık, MBFWI ve The Core İstanbul olarak Türk moda endüstrisini ihracat hedeflerine bir adım daha yaklaştırmak için tasarımcısından, markasına, üreticisinden davetlisine kadar dayanışma içinde çalışmaya devam edeceğiz. Yurt dışından gelecek satın alma heyetleri ve basın için sunum ve defile etkinliklerimizi programımız çerçevesinde aynen devam ettireceğiz. Program kapsamında yapılması planlanan eğlence içerikli diğer tüm aktiviteleri ise iptal ettik.”

40 ÜLKEDEN 300’ÜN ÜZERİNDE ALICI BEKLENİYOR

Bu yıl Zorlu Center’da düzenlenecek MBFWI’da 20’yi aşkın tasarımcı, Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonlarını sergileyecek.

Marka ve tasarımcıların koleksiyonlarını ticari faaliyete dönüştürmek ve katma değeri yüksek ihracat sağlamak amacıyla dördüncüsü gerçekleştirilecek The Core Istanbul ise yurt içinden ve 40 ülkeden 300’ün üzerinde satın alma sorumlusunu ağırlayacak. 24 marka ve 23 tasarımcının koleksiyonları, yine Zorlu Center MBFWI Alanı’nda showroom formatında sergilenecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Thanks for your comments.