1/26/2015

adidas “Superstar” olmanın ne demek olduğunu yeniden tanımlıyor


adidas Superstar 1969 yılında ilk defa satışa sunulduğunda, 'Superstar' kelimesinin karşılığı netti.
Bugün ise, kelimenin anlamı değişikliğe uğramış durumda. adidas Originals bu yıl, Pharrell Williams, David Beckham, Rita Ora ve Damian Lillard’ün yer aldığı kampanya ile superstar olmanın ne olduğunu anlatıyor.

adidas Originals, simge haline gelmiş olan Superstar ayakkabıları yeniden adidas severlerin beğenisine sunmak için dünya genelinde bir kampanya başlatarak 2015 yılında superstar olmanın ne anlama geldiğini açıklıyor.

Kampanya, Karum Huu Do tarafından yönetilen ve David Beckham, Pharrell Williams, Rita Ora ve Damian Lillard’ın rol aldığı 90 saniyelik bir video ile tanıtılıyor.


Video’da yer alan ünlülerin her biri, superstar’ın aslında düşündüğünüz şey olmadığını ortaya koyuyor. Pharrell için Superstar olmak: “Sosyal medyada takip edilme, beğeni veya paylaşım sayısı değil”. Rita Ora için ise: “Kırmızı halıda yürümek, röportaj vermek ve fanlara el sallamak değil.” 

Global kampanya New York merkezli kreatif ajans Johannes Leonardo tarafından, çizgi altı iletişim stratejisi ise Londra merkezli Three Sixty Communications tarafından oluşturuldu.

Simge haline gelmiş olan Superstar ayakkabı ilk defa 1969 yılında piyasaya çıktı ve hızlı bir şekilde sahalardan sokaklara taştı. Ayakkabının siluetini sokak kültürü oluşturuyor. Tüm dünyada yaratıcılığı ve çeşitliliği temsil ediyor. adidas Originals için 2015, ürün tanıtımları ve sanatçılarla yapılan iş birliği ile Superstar efsanesinin yeniden doğuşunu simgeliyor. adidas Superstar ayakkabılar ocak ayı itibariyle sezon boyunca yeni koleksiyonlar ile adidas mağazaları ve shop.adidas.com.tr satışa sunuluyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Thanks for your comments.